PROGRAM 2017

deadmin

PROGRAM 2017

Program activități:

1 – 27 decembrie 2017

TÂRG: 10:00 – 22:00
PATINOAR: 10:00 – 22:00
CARUSEL: 10:00 – 22:00

CASA LUI MOȘ CRĂCIUN:
Spiridușii Moșului:
1 – 24 decembrie 2017, 11:00 – 13:00 / 17:00 – 22:00
Vizite Moș Crăciun:
16 – 24 decembrie 2017, 11:00 – 13:00 / 17:00 – 22:00
*Ultima intrare la ora 21:30

CAMPANIE UMANITARĂ:
Donații la Casa lui Moș Crăciun:
1 – 20 decembrie 2017, 10:00 – 22:00

 

FABRICA LUI MOȘ CRĂCIUN:
Ateliere creative la Casa lui Moș Crăciun
Sâmbătă, 02.12.2017
11:00 – 13:00 – Decorațiuni de Crăciun din lemn sculptat
17:00 – 19:00 – Turtă dulce ornată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
Duminică, 03.12.2017
11:00 – 13:00 – Planșe tematice de Crăciun, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decorațiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
Sâmbătă, 09.12.2017
11:00 – 13:00 – Decorațiuni de Crăciun din sticlă pictată
17:00 – 19:00 – Turtă dulce ornată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
Duminică, 10.12.2017
11:00 – 13:00 – Planșe tematice, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decorațiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
* Fiecare atelier cuprinde 4 sesiuni a câte 30 de minute fiecare;
** Grupele sunt formate din maxim 10 copii/atelier.

PROGRAM ARTISTIC:

Vineri, 1 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan
18:30 – 18:40 Tulnicăresele din Apuseni
18:40 – 19:00 Corurile de copii „Cantus Mundi”
19:00 Aprinderea Luminilor Festive
19:05 – 19:35 Gheorghe Zamfir şi Paula Seling, acompaniaţi de Cazanoi Orchestra
19:35 – 19:50 Dansuri din Moldova, Oltenia, Muntenia şi Ardeal – Şcoala de dans „Larisa şi Marin Barbu”
20:00 – 21:40 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă, invitaţi Florica Zaha, Alexandru Pugna, Gheorghe Turda, Lavinia Goste, Gheorghe Roşoga, Floarea Calotă, Nineta Popa, Laura Lavric
21:50 – 22:30 „Pentru România” – spectacol special dedicat Zilei Naţionale: Nicolae și Tudor Furdui Iancu, Grupul „Crai Nou”, Gheorghe Zamfir, Paula Seling, Proiect K1, Daniel Lazăr, Vlad Rădescu, Sorin Francu, Iuliana Tudor

Sâmbătă, 2 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:15 Keo & Band
19:25 – 20:10 The Details
20:20 – 21:05 CnM
21:15 – 22:00 Robin and The Backstabbers

Duminică, 3 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:15 Bere Gratis
19:25 – 20:10 Vunk
20:20 – 21:00 Voltaj
21:10 – 22:00 Phoenix

Miercuri, 6 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:00 Jeni Barbu şi Ansamblul „Dor de Cântec”
19:00 – 19:35 Ansamblul de colindători „Cosăul” din Maramureş
19:35 – 20:10 Ciprian şi Mihaela Istrate cu Grupul de colindători din Mureş
20:15 – 21:00 What’s UP
21:10 – 22:00 Andra

Vineri, 8 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 19:10 Ansamblul folcloric „Ceata Junilor” din Sibiu cu Mariana Anghel (obiceiul Ceata de feciori din Mărginimea Sibiului)
19:10 – 19:50 Ansamblul „Transilvania” din Baia Mare (colinde şi obiceiul Jocul cu măşti)
19:50 – 20:20 Cornelia şi Lupu Rednic
20:30 – 22:00 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de maestru dirijor Marius Zorilă cu Ştefania Rareş, Mioara Velicu, Lavinia Goste, Petrică Mîţu Stoian, Mariana Ionescu Căpitănescu, Ovidiu Homorodean

Sâmbătă, 9 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:00 Dj Project
19:10 – 19:50 Andreea Bănică
20:00 – 20:40 Pepe
20:50 – 21:25 Elena Gheorghe Band
21:30 – 22:00 Mandinga

Duminică, 10 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:10 Tavi Colen
19:20 – 20:00 Jinxy Von D’ers
20:10 – 20:50 Viţa de Vie
21:00 – 22:00 Iris

Vineri, 15 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 18:50 Corul de copii Radio
19:00 – 19:30 Irina Sârbu Band
19:40 – 20:00 Corul bizantin „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă
20:10 – 21:50 Paula Seling Band
21:00 – 22:00 Ozana Barabancea şi Ladies Orchestra

Sâmbătă, 16 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:00 Jazu
19:00 – 19:40 Ovidiu Komornyik & OK Band
19:40 – 20:10 Ianna Novac şi Distinto
20:10 – 20:50 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
21:00 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra

Duminică, 17 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 19:10 Amna
19:20 – 20:00 Adda Band
20:10 – 20:40 Irina Loghin şi Alesis
20:50 – 22:00 Fuego

Vineri, 22 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:00 Maria Gheorghiu & Radu Grătianu
19:05 – 19:40 Ducu Bertzi
19:45 – 20:15 Narcisa Suciu
20:20 – 20:55 Vasile Şeicaru
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă

Sâmbătă, 23 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 18:50 „Urşii” din Comăneşti – Bacău
18:50 – 19:20 Ansamblul „Cununa Carpaţilor” al Centrului Naţional de Artă „Tinerimea Română” (obiceiuri: Căluşarii şi Căiuţii din Oltenia, Capra şi Ursul din Muntenia)
19:20 – 19:55 Ansamblul „Ţara Vrancei” din Focşani (obiceiuri laice din Ţara Vrancei: Mascați, Sorcove, Steaua)
19:55 – 20:30 Ansamblul folcloric „Baladele Deltei” din Tulcea (colinde și obiceiuri: Jocul Caprei, Moşoi)
20:30 – 21:30 Gheorghe Zamfir cu Orchestra Metropolitană Bucureşti şi Corul „Accustic”, conduse de dirijor Daniel Jinga

Duminică, 24 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:00 – 18:25 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava, condus de Maria Macovei
18:25 – 18:50 Grupul de colindători „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni, condus de Marioara Man Gheorghe
18:50 – 19:10 Ansamblul folcloric „Doina Gorjului” din Târgu Jiu (obiceiul Piţărăii)
19:20 – 20:00 Orchestra „Mundi Colour” condusă de Daniel Jinga cu Sanda Ladoşi, Daniel Lazăr, Ioana Ciornea, Ana Cebotari, Marius Mitrofan

Luni, 25 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan
18:30 – 18:50 Corul „Divina Armonia”, condus de dirijorul Marius Firca
19:00 – 21:00 „Noaptea Sfântă de Crăciun” – Spectacol extraordinar de Crăciun: Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Andra, Loredana, Nico, Lavinia Goste, Marcel Pavel, Aurelian Temişan, Andrei Lazăr, Vlad Miriţă, Cornel Ilie, Mihai Georgescu, acompaniaţi de Orchestra Simfonică Bucureşti şi Band-ul Andrei Tudor – dirijor Andrei Tudor şi Grupul vocal „Acapella”, condus de George Miron

Marţi, 26 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:30 Crush şi Alexandra Ungureanu
19:40 – 20:40 Provincialii
20:50 – 22:00 Bosquito

Miercuri, 27 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:10 Proconsul
19:20 – 20:00 Direcția 5
20:10 – 20:50 Smiley
21:00 – 22:00 Loredana & Agurida

Despre autor

admin administrator

2 Comentarii până acum

MIHAELAPublicat pe5:31 am - dec. 4, 2016

Oare in Romania, miami in Maramuses se fac sarmale? Oare de ce nu le putem gusta si pe cele moldovenesti,muntenesti sau oltenesti?
Chiar ne am saturat de sarmalele cu pasat si slabe urme de carne, am dori sa vedem si altceva la aceste targuri traditionale,dar din pacate nimic nu se schimba in Romania.
Acesti maramureseni au pus monopol pe toate targurile traditionale din Bucuresti, oare primarii nu vor nici o schimbare ? Se pare ca nu, si nu e greu sa ne dam seama de ce…

ValiPublicat pe10:35 am - dec. 24, 2016

Credeti ca adresa unde se organizeaza este importanta?

Lasă un răspuns la MIHAELA Anulează răspunsul